نظر
شورای عالی کار تصویب کرد
حداقل حقوق گارگران برای سال 90
مطابق اين مصوبه از آغاز سال 90، دستمزد روزانه كارگران در ساير سطوح معادل 6 درصد نسبت به سال گذشته به علاوه روزانه 304 تومان افزايش خواهد يافت
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۱۷
کد مطلب : 764
حداقل حقوق گارگران برای سال 90
حداقل حقوق گارگران برای سال 90
شوراي عالي كار در جلسه بعدازظهر امروز (دوشنبه) خود حداقل دستمزد كارگران براي سال آينده را با ۹ درصد افزايش نسبت به سال قبل ۳۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان تعيين كرد.

به گزارش قشم دیلی سيد محمد ياراحمديان عضو شوراي عالي كار در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: شوراي عالي كار عصر امروز (دوشنبه) با حضور وزير كار و امور اجتماعي و نمايندگان گروه كارگري و كارفرمايي و دولت براي تعيين حداقل دستمزد كارگران در سال ۹۰ تشكيل جلسه داد.

وي افزود: بر اساس مصوبه اين شورا حداقل دستمزد كارگران نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزايش يافت.

مطابق اين مصوبه از آغاز سال ۹۰، دستمزد روزانه كارگران در ساير سطوح معادل ۶ درصد نسبت به سال گذشته به علاوه روزانه ۳۰۴ تومان افزايش خواهد يافت.

به گفته وي با توجه به افزايش ۹ درصدي رقم دستمزد و با در نظر گرفتن بن كارگري، افزايش دستمزد بيش از نرخ تورم در نظر گرفته شده است.
وي خاطرنشان كرد: بن كارگري نسبت به سال گذشته ۸ هزارتومان افزايش داشته و به ۲۸ هزار تومان رسيده است.

بر اساس مصوبه شوراي عالي كار، ساير سنوات نسبت به سال ۸۹ تغييري نداشته و روزانه ۲۰۰ تومان در نظر گرفته شد.

اين عضو شوراي عالي كار ادامه داد: براي سال بعد حق مسكن كارگران افزايشي نخواهد داشت و ۱۰ هزار تومان در اين قالب پرداخت خواهد شد.
وي با اشاره به در نظر گرفتن بسته‌هاي حمايتي كارگران براي سال آينده به عنوان دومين سال اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، گفت: اين موضوع در دستمزد سال آينده كارگران لحاظ شده اما به دليل اينكه در حيطه اختيارات شوراي عالي كار نيست، در نهادها و سازمان‌هاي مربوطه پيگيري مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
Iran, Islamic Republic of
چرا حق وحقوق کارگران همیشه پایمال می شود
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۸:۰۷