افزایش قیمت دلاروسکه با زندگی مردم چه می کند؟
تورم افزایش می‌ یابد / تولید خراب می‌ شود
مسلما کاهش نرخ بهره بانکی در افزایش نرخ دلار تاثیر دارد. من نمی دانم آقای احمدی نژاد با چه منطقی جلوی افزایش نرخ بهره بانکی را می گیرد. مسلم است وقتی نرخ بهره پایین باشد افراد سرمایه خود را به بانک نمی سپارند و آن را وارد بازارهای کاذب مانند سکه و ارز می کنند.
يکشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب : 6818
افزایش قیمت دلاروسکه با زندگی مردم چه می کند؟
افزایش قیمت دلاروسکه با زندگی مردم چه می کند؟
قشم دیلی: مسلم است وقتی نرخ بهره پایین باشد افراد سرمایه خود را به بانک نمی سپارند و آن را وارد بازارهای کاذب مانند سکه و ارز می کنند.

یک نماینده مجلس می گوید: «مسلما کاهش نرخ بهره بانکی در افزایش نرخ دلار تاثیر دارد. من نمی دانم آقای احمدی نژاد با چه منطقی جلوی افزایش نرخ بهره بانکی را می گیرد. مسلم است وقتی نرخ بهره پایین باشد افراد سرمایه خود را به بانک نمی سپارند و آن را وارد بازارهای کاذب مانند سکه و ارز می کنند.»

نرخ دلار در معاملات امروز به رقم ۱۹۰۰ تومان رسید. افزایش بی سابقه قیمت دلار در ماههای اخیر در حالی است که تاکنون از سوی دولت یا مجلس برنامه مشخصی برای مقابله با این پدیده اتخاذ نشده و افزایش نرخ بهره بانکی که گفته می شد، می تواند تا حدود بسیاری از افزایش نرخ دلار جلوگیری نماید نیز، با مخالفت احمدی نژاد مسکوت مانده است.

شکور اکبرنژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با فرارو گفت: «اگر دولت و مجلس برنامه ای داشتند که کار به اینجا نمی رسید. به قول یک اندیشمند هنگامی که اندیشه ای موجب بروز یک مشکل می شود دیگر نمی توان آن مشکل را با آن اندیشه رفع نمود. هنگامی که کشور علمی اداره نشود همین می شود.»

وی درباره تبعات بالا رفتن نرخ دلار گفت: «مسلما این موضوع بر روی گران شدن دیگر اجناس نیز تاثیر می گذارد.»

وی درباره مخالفت احمدی نژاد با افزایش نرخ بهره بانکی و تاثیر این موضوع بر افزایش نرخ دلار گفت: «مسلما کاهش نرخ بهره بانکی در افزایش نرخ دلار تاثیر دارد. من نمی دانم آقای احمدی نژاد با چه منطقی جلوی افزایش نرخ بهره بانکی را می گیرد. مسلم است وقتی نرخ بهره پایین باشد افراد سرمایه خود را به بانک نمی سپارند و آن را وارد بازارهای کاذب مانند سکه و ارز می کنند.»

وی ادامه داد: «این موضوع باعث ایجاد تورم در جامعه شده و وضعیت بازار و تولید خراب می شود. البته دولت از این مسئله سود خواهد برد اما به بهای ضربه زدن به روحیه و اموال مردم.»

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: «مسئله کشورداری یک مسئله علمی است. نیت خوب داشتن باعث نمی شود که خوب هم کشورداری کنیم. چنان که خداوند هم با قانون دنیا را اداره می کند.»
Share/Save/Bookmark